SHK kan kiezen uit drie variaties voor nieuwe coalitie

ANNA PAULOWNA – Dat bleek wel dinsdagavond toen de gemeenteraad van Hollands Kroon door Jip Pankras (SHK) die als informateur bezig is met het in kaart brengen van de nieuwe coalitie die Hollands Kroon de aankomende 4 jaar moet gaan besturen.

Drie variaties

Het meest voor de handliggend is een coalitie van SHK, CDA en de VVD maar Pankras liet ook weten dat de tweede mogelijkheid een coalitie van SHK, VVD of het CDA met een de drie kleinere partijen of optie drie een coalitie bestaande uit SHK, CDA en OHK.  Pankras heeft de dagen na de verkiezingen met alle politieke partijen gesproken en zal ook deze week nog weer mensen gaan uitnodigen om dan hopelijk volgende week als formateur de nieuwe coalitie te kunnen gaan vormen.

Drie wethouder

Vrijwel alle fractievoorzitters in de gemeenteraad van Hollands Kroon opteren voor drie wethouders, een optie waar Pankras wel mee kan gaan maar dan moeten het geen deeltijdfuncties worden daarvoor is de opdracht te zwaar.

Dat er toch nog wel wat verschil zit in de manier van besturen van Hollands Kroon bleek dinsdagavond wel, zo wil GroenLinks het liefst dat Hollands Kroon de meest duurzame gemeente van Nederland gaat worden terwijl de PvdA wel wat zag in een coalitie van SHK samen met of de VVD of het CDA en dan samen met de ChristenUnie en GroenLinks.

Jip Pankras kon nog geen datum noemen over wanneer de nieuwe coalitie gepresenteerd gaat worden.