71-jarige inwoner Hollands Kroon heeft 100 vuurwapens in zijn bezit

HOLLANDS KROON – Dinsdag is rond 13.30 uur in een woning in gemeente Hollands Kroon een 71-jarige bewoner aangehouden voor het bezit van vuurwapens en munitie.

Aanhouding

Aanleiding van de doorzoeking van de woning was een melding dat er meerdere vuurwapens opgeslagen zouden zijn in de woning. In de woning is de bijzondere vangst van 30 geweren, 70 pistolen en revolvers in beslag genomen. Ook nam de politie verschillende soorten munitie in beslag. De 71-jarige man is aangehouden voor vuurwapenbezit. Het gaat over het algemeen om wapens die nog te gebruiken zijn. De wapens en de herkomst van de wapens worden onderzocht.

Privacy

Politiewoordvoerder Derk Burger zegt in een reactie tegen Hollands Kroon Actueel: “Het achterhalen van plannen van de eigenaar hoort bij het onderzoek dat we nu uitvoeren. In verband met de privacy van de man die aangehouden is zoomen we geografisch niet verder in dan gemeente Hollands Kroon.

Vuurwapenbezit

Vuurwapenbezit verhoogt de kans op geweld en ongelukken. De Nederlandse wet verbiedt het bezit van dergelijke wapens. Alleen sportschutters of jagers mogen bepaalde vuurwapens bezitten, maar alleen als zij daarvoor de juiste vergunningen hebben. In alle andere gevallen is vuurwapenbezit verboden.  Vandaar dat de politie er veel aan gelegen is om deze wapens uit de omloop te halen.