REGIO – De politie heeft twee bewoners van De Schar in Schagen aangehouden. Zij worden ervan verdacht tweemaal brand te hebben gesticht in de instelling voor jongeren met een verstandelijke beperking, waar ze zelf wonen.
Lees ook: Betere beveiliging na twee branden De Schar Schagen
Omdat de zaak gevoelig ligt, wil de politie niets zeggen over hun identiteit of leeftijd. De eerste brand bij De Schar woedde eind november, de tweede volgde een week later. Beide keren moesten de bewoners worden geëvacueerd en het pand ontruimd. Ook vielen er gewonden doordat bewoners rook inademden.
Organisatie de Prinsenstichting nam na de tweede brand maatregelen en besloot ’s nachts extra beveiliging in te zetten. De twee verdachten van de branden worden ondervraagd door de politie, laat een woordvoerder weten. Zij zitten voorlopig vast.