Kolfen is niet alleen voor ouderen


SINT-MAARTENSBRUG – De Schoone Twaalfven start dinsdagavond 29 augustus met nieuw seizoen van de kolfsport. Dit jaar wordt samengegaan met de damesclub Paal Tien. De clubavonden worden zoals gewoonlijk gehouden in dorpshuis Uijtkijk en de aanvang is om 19.30 uur.
“Op de promotiedag die we op 7 mei hadden op de Markt in Schagen hebben we veel mensen gesproken die geïnteresseerd waren in de kolfsport. Helaas is een aantal adressen verloren gegaan bij het opruimen. Een excuus aan deze mensen die hun adres hadden gegeven. Ook hebben veel mensen te kennen gegeven dat zij nog ballen en klieken in huis hebben van bijvoorbeeld overleden familie. Dit ligt eigenlijk maar te verstoffen in een schuurtje of op een zolder en men niet weet wat men er mee aan moet”, zegt een lid van de organisatie.
“Wij willen deze mensen oproepen om de spullen aan De Schoone Twaalfven beschikking te stellen of te schenken zodat er weer mee gespeeld kan worden.” De kolfsport is dan wel heel oud maar de mensen die het spelen niet.
De vereniging gaat met haar tijd mee, want ze is genderneutraal. Iedereen mag meedoen oud, jong of wat voor kleur of afkomst maar wel Nederlands sprekend zodat de regels goed uitgelegd kunnen worden. Het lidmaatschap van de club is slechts € 75,00 voor een heel seizoen. Ter kennismaking zijn de eerste drie maanden gratis. 
Zie ook www.deschoone12en.simplesite.com of kolfbond.nl