ANNA PAULOWNA – Lionsclub Anna Paulowna is afgelopen maand, samen met veertig landelijke Lionclubs, begonnen met het inzamelen van oude iPods voor stichting Music & Memory NL. Deze stichting gebruikt de iPods om mensen met alzheimer of een andere vorm van dementie, met behulp van muziek, mooie herinneringen te laten herbeleven. Hiermee krijgen niet alleen de ingezamelde iPods een tweede leven, maar ook de patiënten.
De Lionsclub roept heel Nederland op hun oude iPods op te zoeken en deze te doneren. Oude iPods kunnen opgestuurd worden naar: Lions iPod actie, Postbus 84, 1760 AB, Anna Paulowna of kijk op www.lionsap.nl voor alle landelijke inzamelpunten. “Door de opkomst van online streaming diensten, zoals Spotify, is van veel Nederlanders de iPod in een stoffige rommellade belandt”, aldus Adjo Poorter van Lionsclub Anna Paulowna en initiatiefnemer van de iPod inzamelactie. “Met ons initiatief kunnen we deze stoffige oude apparaten weer een zinvolle bestemming geven.”
Geheugensteun
Uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat favoriete muziek bij vrijwel alle mensen diepe herinneringen raken. Dit geldt ook voor mensen met alzheimer of een andere vorm van dementie. Maar bij hen is de impact veel groter. Het luisteren naar hun persoonlijke en favoriete muziek is zo groot, dat mensen met uiteenlopende cognitieve en fysieke beperkingen nieuwe zingeving vinden en weer verbinding kunnen maken met hun omgeving. De ingezamelde spullen worden in de vorm van ‘starter kit’ aan zorginstellingen gegeven.