NIEUWE NIEDORP – Het motoren museum is vanaf 1 april weer geopend. En er is dit jaar nog meer te zien. Naast de toch al uitgebreide collectie (scheeps- en industrie)motoren en de collectie grootmoeders tijd voorwerpen is de collectie motoren met een groot aantal prachtige exemplaren uitgebreid.
Eigenlijk met een complete collectie. Het grootmoeders tijd en motoren museum heeft namelijk de complete collectie stationaire motoren van de heer Paul de Pecker in bruikleen gekregen. Deze uit de eerste helft van de negentiende eeuw afkomstige motoren werden gebruikt in de landbouw, industrie of scheepvaart. Tijdens zijn leven heeft de heer de Pecker deze motoren verzameld en honderden uren besteed aan het in originele en werkende topstaat brengen van deze motoren.
Na het overlijden van de heer de Pecker hebben zijn erven besloten dat het museum de aangewezen locatie is waar de complete collectie prachtig tot zijn recht komt en tentoongesteld mag worden. Alle vrijwilligers zijn dan ook de hele winter druk bezig geweest met het plaatsen en in museum staat brengen van deze collectie. Op 1 april zal dan ook in de aanwezigheid van de erven de Pecker het seizoen geopend worden en deze prachtige uitbreiding voor het eerst te zien zijn. Ook zal op die dag de Bolnes op gezette tijden weer draaiend te zien zijn.
Het museum is rolstoelvriendelijk (er is een traplift en een lift voor rolstoelen) en is geopend op dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en zondag van 11.00 tot 16.00 uur. Iedere eerste zondag van de maand is het Bolnes draaidag.
Schulpweg 47, 1733 AT Nieuwe Niedorp, tel. 0226 – 413571, www.motoren-museum.nl. Entree: volwassenen vijf euro, kinderen twee euro.