Noorderkwartier ziet negen werknemers slagen voor opleiding schoonmaak


HOLLANDS KROON – Jaarlijks slagen werknemers van Noorderkwartier voor de opleiding schoonmaak. Onlangs vierden we dat negen werknemers met een erkend diploma naar huis zijn gegaan.
Alle werknemers (8 vrouwen, 1 man) zijn vrij snel na ontvangst van hun diploma aan de slag gegaan bij verschillende locaties, waar Noorderkwartier schoonmaakt.
Van de negen medewerkers waren er ongeveer vijf vrij negatief voor de start van de opleiding. “Maar na zeer korte tijd draaide ze allemaal bij”, vertelt leidinggevende Elly Horn trots. “Twee van de meiden gingen meteen mee met het team naar Texel.” Op Texel maken we onder andere het gemeentehuis schoon.
Een andere werkneemster is werkzaam op basisschool De Ark. En Raymond, de enige man in het gezelschap, is aan de slag gegaan bij het team van Den Helder.
Van de groep geslaagden, is het verhaal van Joke Waag toch wel erg bijzonder. “Zij heeft de opleiding gehaald zonder dat ze kan lezen en schrijven. Ze is een kei in schoonmaken”, vertelt Horn. “Ze is inzetbaar op alle trajecten. Echt een kanjer.” Toen Joke haar diploma in ontvangst nam glunderde ze van oor tot oor.
Voor Patricia was de diploma-uitreiking overigens extra feestelijk, want zij vierde ook haar verjaardag.