Noorderlicht ook zichtbaar in onze regio

Bessie Cooper

Venenatis pulvinar nunc arcu lorem ornare dictum ipsum. Ante at condimentum diam a aliquet eget amet massa tempor.

Hollands Kroon – Afgelopen nacht was er een uniek spektakel waar te nemen als je naar het noorden keek, het noorderlicht was ook bij ons in Hollands Kroon prachtig waar te nemen.
De maker van deze foto stond in Wervershoof en wist het natuurspektakel op de foto vast te leggen. Maar de mensen in Groningen en Friesland kregen een nog mooiere voorstelling van het noorderlicht te zien.
Het noorderlicht wordt veroorzaakt door uitbarstingen op de zon, die zorgen voor zogeheten zonnewind. Hierdoor worden geladen deeltjes het heelal in geslingerd. Als die in botsing komen met het magnetische veld van de aarde, ontstaat het bijzondere licht. Hoe meer deeltjes, des te sterker het noorderlicht.

Share this article

Related posts

Category

Category

Category

Category