Wielersport Wieringen stopt

WIERINGEN – Het bericht werd enkele weken terug verspreid. Een grote slag voor het wielrennen in de Noordkop. De Wieringer organisatie, nog steunend op Jan Metselaar en Maurice IJlstra stond garant voor een mooie serie wedstrijden.

De Vikingtour gold in het verleden tot misschien wel de mooiste amateurklassieker van Nederland. Maar ook de Omloop van Den Oever, het criterium van Westerland, de slag om Westerland, het OWK, de trainingsomloop en Westerland offroad mochten zich verheugen op een grote populairiteit.

De regeldruk, de coronamaatregelen, de veranderde inzet van politiemotoren in combinatie met de hoeveelheid werk, werd de organisatie te veel.

Het wegvallen van de evenementen lijkt en trend. Regeldruk, financiering en hoeveelheid werk blijken de dodelijke cocktail voor veel organisaties. Voor de wielersport een groot probleem. Zonder evenementen zal het aantal wielrenners ook snel afnemen en komen de clubs nog verder onder druk.