Wijkagent Wieringen: “Roze in Blauw komt op voor de LHBTIQ+mensen in Hollands Kroon”

HOLLANDS KROON – Roze in Blauw is het landelijk netwerk van de politie. Lesbische vrouwen, homoseksuele mannen, biseksuelen, transgender- en intersekse personen (LHBTI+) die te maken krijgen met discriminatie, bedreiging, mishandeling of andere strafbare zaken gerelateerd aan hun seksuele oriëntatie of genderidentiteit kunnen daar melding doen.

Jan Martijn Stout is de wijkagent op Wieringen en zelf homoseksueel en zet zich in voor de LHBTIQ+ gemeenschap in Hollands Kroon. Jan Martijn Stout helpt mensen mensen die met zichzelf in de knoop zitten de juiste weg te bewandelen voor hulp zoals bij de GGZ.  Steeds meer mensen denken ik pas ook niet echt in een vakje en hoor misschien wel bij de LHBT+’ers. Samen met collega’s houdt Jan Martijn Stout zich bezig zaken als homoseksualiteit, transgender personen en mensen die biseksueel of lesbisch zijn. Deze taak voert Jan Martijn Stout uit naast zijn taak als wijkagent op Wieringen.

In gesprek met de redactie legt Jan Martijn Stout alles uit over de problemen die deze groep hebben in de samenleving en wat ze vooral wel moeten doen. Zo is er een speciaal telefoonnummer ‘Roze in Blauw’ ( 088-1691234 ) waar deze groep mensen terecht kunnen met hun problemen en waar ze ook geholpen worden. Jan Martijn Stout roept dan ook expliciet op om vooral te bellen.